Biblioteka czynna zgodnie z harmonogramem pracy

Na podstawie obowiązujących przepisów (§ 9 ust. 23 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej, Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy od 20 marca 2021 r. będzie otwarta zgodnie z harmonogramem pracy Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz poniższymi ograniczeniami w zakresie obsługi z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zapewnieniem bezpieczeństwa.

W związku z dynamiczną sytuacją prosimy na bieżąco sprawdzać naszą stronę internetową oraz serwis rządowy www.gov.pl.

Równocześnie informujemy, że w zależności od sytuacji epidemicznej i liczby zachorowań w naszym mieście i regionie, decyzje o funkcjonowaniu biblioteki mogą ulec zmianie. Bieżące wiadomości będą publikowane na stronie internetowej.

Biblioteka informuje P.T. Czytelników, że do 10 kwietnia 2021 r. wstrzymuje naliczanie opłat za nieterminowy zwrot książek (nie dotyczy opłat naliczonych przed 22 marca 2021 r.) oraz przedłuża terminy zwrotów książek.

Warunki korzystania z Wypożyczalni i Czytelni określa:

Procedura wypożyczeń, udostępnień, zwrotów i okresu kwarantanny zbiorów Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w stanie epidemii - Zarządzenie Nr 40/20 z dnia 06 maja 2020 r. Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy,

Biblioteka będzie czynna zgodnie z harmonogramem pracy Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

 

Wypożyczenia i zwroty książek:


• Zamawianie książek do wypożyczenia odbywa się elektronicznie. Czytelnik składa zamówienie poprzez katalog OPAC WWW lub drogą mailową na adres: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl.
• Czytelnik otrzyma powiadomienie z podaną indywidualną datą i godziną odbioru zamówionych książek.
• Czas oczekiwania na odbiór zamówienia może wynieść do kilku dni roboczych.
• Jeżeli Czytelnik nie odbierze zamówionych książek w ustalonym terminie, na jego prośbę zostanie ustalony kolejny termin odbioru.
Prośby należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl.
• Wypożyczone książki należy zwracać wyłącznie poprzez wrzutnie, umieszczone wewnątrz budynku C oraz na parkingu przed budynkiem C.
Zapisy zdalne do biblioteki - pracownicy i studenci, którzy chcą zapisać się do Biblioteki, mogą to uczynić zdalnie.

Udostępnianie książek i czasopism z Czytelni Naukowych i Czytelni Czasopism:

• Czytelnik powinien wyszukać książki lub artykuły z czasopism za pomocą systemu OPAC WWW, następnie zgłosić listę wybranych książek lub artykułów na adres e-mail:   biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl
Biblioteka przewiduje możliwość udostępnienia na okres jednego tygodnia wybranych książek, czasopism z Czytelni Naukowych oraz Czytelni Czasopism. Odbiór zamówionych książek lub czasopism w umówionym terminie w Wypożyczalni (bud. C, p. 011).
• Na prośbę czytelnika pracownicy Biblioteki przygotują wstępne zestawienie literatury. Publikacje zawarte w zestawieniach są pomocnym źródłem dla studentów piszących prace zaliczeniowe oraz dyplomowe. Zestawienia zawierają opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych, czyli książek i wydawnictw ciągłych, czyli artykułów z czasopism.

Biblioteka zachęca P.T. Czytelników do korzystania z książek i czasopism elektronicznych:

- Czytelnia internetowa IBUK Libra

- Biblio ebookpoint - Multimedialna Biblioteka Cyfrowa (NASBI)

- Baza ProQuest

- Baza EBSCO

- Baza ScienceDirect

- Baza Scopus

- Baza Springer

- Baz Web of Science

- Baza Wiley

- Czasopisma elektroniczne - dostęp bez autoryzacji

Kody PIN do e-zbiorów: czytelni internetowej IBUK Libra oraz dane do logowania (user ID i hasło) do zasobów pełnotekstowch baz danych EBSCO, PROQUEST, SCIENCEDIRECT, SCOPUS, SPRINGER, WEB OF SCIENCE i WILLEY będą wysyłane drogą mailową na prośbę Czytelnika.

Dostęp do platformy Biblio ebookpoint

Wykaz tytułów podręczników dostępnych w ramach czytelni internetowej Biblio ebookpoint - Multimedialna Biblioteka Cyfrowa.

Na życzenie czytelników przeprowadzane są warsztaty "Infobrokering w praktyce"

Prezentacja obsługi PROQUEST

Prezentacja obsługi bazy EBSCO

Prosimy o kontakt mailowy: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl lub telefoniczny.

Wypożyczalnia: 76 72 323 76
Czytelnia Naukowa Nr 1: 76 72 323 74
Czytelnia Naukowa Nr 2: 76 72 323 69
Czytelnia Czasopism: 76 72 323 73

Wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno czytelnikom, jak i pracownikom. Biblioteka dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z usług biblioteki w tym wyjątkowym czasie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.