Zmiana godzin otwarcia Biblioteki w dniach od 28.06.2021 r. do 30.09.2021 r.

Na podstawie obowiązujących przepisów (Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej, Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy od 26 maja 2021 r. będzie otwarta zgodnie z harmonogramem pracy Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz poniższymi ograniczeniami w zakresie obsługi z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zapewnieniem bezpieczeństwa.

W związku z dynamiczną sytuacją prosimy na bieżąco sprawdzać naszą stronę internetową oraz serwis rządowy www.gov.pl.

Równocześnie informujemy, że w zależności od sytuacji epidemicznej i liczby zachorowań w naszym mieście i regionie, decyzje o funkcjonowaniu biblioteki mogą ulec zmianie. Bieżące wiadomości będą publikowane na stronie internetowej.

Biblioteka informuje P.T. Czytelników, że termin zwrotu książek został przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Warunki korzystania z Wypożyczalni i Czytelni określa:

Procedura wypożyczeń, udostępnień, zwrotów i okresu kwarantanny zbiorów Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w stanie epidemii - Zarządzenie Nr 60/20 z dnia 15 czerwca 2020 r. Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Wypożyczenia i zwroty książek:

• Zamawianie książek do wypożyczenia odbywa się elektronicznie. Czytelnik składa zamówienie poprzez katalog OPAC WWW lub drogą mailową na adres: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl.
• Czytelnik otrzyma powiadomienie z podaną indywidualną datą i godziną odbioru zamówionych książek.
• Czas oczekiwania na odbiór zamówienia może wynieść do kilku dni roboczych.
• Jeżeli Czytelnik nie odbierze zamówionych książek w ustalonym terminie, na jego prośbę zostanie ustalony kolejny termin odbioru.
Prośby należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl.
• Wypożyczone książki należy zwracać wyłącznie poprzez wrzutnie, umieszczone wewnątrz budynku C oraz na parkingu przed budynkiem C.
Zapisy zdalne do biblioteki - pracownicy i studenci, którzy chcą zapisać się do Biblioteki, mogą to uczynić zdalnie.

Udostępnianie książek i czasopism z Czytelni Naukowych i Czytelni Czasopism:

• Czytelnik powinien wyszukać książki lub artykuły z czasopism za pomocą systemu OPAC WWW, następnie zgłosić listę wybranych książek lub artykułów na adres e-mail:   biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl
Biblioteka przewiduje możliwość udostępnienia na okres jednego tygodnia wybranych książek, czasopism z Czytelni Naukowych oraz Czytelni Czasopism. Odbiór zamówionych książek lub czasopism w umówionym terminie w Wypożyczalni (bud. C, p. 011).
• Na prośbę czytelnika pracownicy Biblioteki przygotują wstępne zestawienie literatury. Publikacje zawarte w zestawieniach są pomocnym źródłem dla studentów piszących prace zaliczeniowe oraz dyplomowe. Zestawienia zawierają opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych, czyli książek i wydawnictw ciągłych, czyli artykułów z czasopism.

Biblioteka zachęca P.T. Czytelników do korzystania z książek i czasopism elektronicznych:

- Czytelnia internetowa IBUK Libra

- Biblio ebookpoint - Multimedialna Biblioteka Cyfrowa (NASBI)

- Baza ProQuest

- Baza EBSCO

- Baza ScienceDirect

- Baza Scopus

- Baza Springer

- Baz Web of Science

- Baza Wiley

- Czasopisma elektroniczne - dostęp bez autoryzacji

Kody PIN do e-zbiorów: czytelni internetowej IBUK Libra oraz dane do logowania (user ID i hasło) do zasobów pełnotekstowch baz danych EBSCO, PROQUEST, SCIENCEDIRECT, SCOPUS, SPRINGER, WEB OF SCIENCE i WILLEY będą wysyłane drogą mailową na prośbę Czytelnika.

Dostęp do platformy Biblio ebookpoint

Wykaz tytułów podręczników dostępnych w ramach czytelni internetowej Biblio ebookpoint - Multimedialna Biblioteka Cyfrowa.

Na życzenie czytelników przeprowadzane są warsztaty "Infobrokering w praktyce"

Prezentacja obsługi PROQUEST

Prezentacja obsługi bazy EBSCO

Prosimy o kontakt mailowy: biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl lub telefoniczny.

Wypożyczalnia: 76 72 323 76
Czytelnia Naukowa Nr 1: 76 72 323 74
Czytelnia Naukowa Nr 2: 76 72 323 69
Czytelnia Czasopism: 76 72 323 73

Wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno czytelnikom, jak i pracownikom. Biblioteka dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z usług biblioteki w tym wyjątkowym czasie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.